Diáktréning

Problémamegoldó- és kommunikációs készség fejlesztése

Aggódik amiatt, hogy gyermekének nem eléggé jó a problémamegoldó-készsége, s emiatt később stresszes lesz vagy nehezebben fog boldogulni felnőttkorában?

Úgy gondolja, hogy az elme kreatív gondolkodásának készsége és az érzelmi intelligencia legalább olyan fontos, mint a lexikális tudás és az IQ?

Szeretné, ha gyermekének több olyan barátja lenne, akivel értékes támogató-inspiráló kapcsolatot tudna kialakítani, szervezett közösségbe járna, s nem csak a neten beszélgetnek?

Szeretné, ha társas kapcsolatai kialakításában sikeresebb lenne, s pozitív önértékelése?

Szeretné, ha gyermeke jobban tudná kifejezni magát az anyanyelvén?

Szeretné, ha gyermeke rugalmas, együttműködő lenne, s könnyedén venné az akadályokat?

A megoldás:
problémamegoldó- és kommunikációs készségfejlesztés a művészetek eszközeivel.

Magyar és angol nyelvű foglalkozások keretében is.

A "design thinking" mint pedagógiai módszer:
Magyarul tervezői gondolkodás, amely kifejezetten a problémamegoldási és gondolkodásmódbeli készségeinket erősítő új módszertan, a nyugati üzleti életben kezdték el használni. A Moholy Nagy Művészeti Egyetem képzésén tanultam meg, hogyan hasznosíthatom az oktatásban, gyermekek fejlesztésére ezt az egyedülálló módszert.

A csoportdinamika kialakítását drámapedagógiai tevékenységek segítik. A gyerekek sajátosságaira átalakítva a "design thinking" egy négylépcsős csoportmunkában elvégzendő tantárgyi vonatkozású feladat, problémamegoldás:
⦁ a probléma megismerése,
⦁ ötletelés,
⦁ prototípus elkészítése,
⦁ tesztelés.
A tervezői folyamat eredménye mindig kézzel fogható, de nyitott végű feladat, amely során a gyerekek kiélhetik kreativitásuk, többek között színezhetnek, rajzolhatnak, festhetnek, makettet építhetnek, vagy akár bábot készíthetnek.



Induló tréningek

hamarosan...

 Ft

Ft

Ft